Google+ Badge

Sabtu, 12 Mei 2018

Kerajaan Persekutuan Malaysia selepas 9 Mei 2018. 7584.








*KERAJAAN MALAYSIA 2018.*
Dicatat oleh: 3v0

*Perdana Menteri Malaysia: *

*Yang Amat Berhormat Tun Dr Mahathir bin Mohamad.* (lahir 10 Julai 1925)

Unik:

- Menjawat Jawatan Perdana Menteri Malaysa buat kali ke 2
- Che Det

*Timbalan Perdana Menteri Malaysia:*

*Yang Amat Berhormat Datuk Seri Datin Dr. Wan Azizah Wan Ismail.* (lahir 3 Disember 1952)

Unik:

- Merupakan Timbalan Perdana Menteri Wanita Pertama di Malaysia

- Pasangan Pertama di Malaysia Menjawat Jawatan TPM,yang sebelumnya Jawatan TPM pernah disandang Suaminya Dato' Seri Diraja Anwar bin Dato' Ibrahim - lahir 10 Ogos 1947.)

nota: evo

Keterangan Gambar Sidang Media Kabinet Malaysia.

- Menteri Kewangan:
Yang Berhormat En Lim Guan Eng. (8 Disember 1960)

- Menteri Pertahanan:
Yang Berhormat Tuan Haji Mohamad Sabu. (lahir 14 Oktober 1954)

- Menteri Dalam Negeri:
Yang Berhormat Tan Sri Dato' Haji Muhyiddin bin Haji Muhammad Yassin. (15 Mei 1947)

*Menteri untuk 7 Kementerian akan diumumkan kemudian.*

*Majlis Penasihat Merangka Kertas Kerja Untuk Kabinet Baru yang dianggotai:*

- Tun Daim Zainuddin (lahir 11 November 1938) merupakan bekas Menteri Kewangan Malaysia.

- Y.M. Tan Sri Dato' Seri Utama Prof. Dr. Ungku Zeti Akhtar binti Profesor Diraja Tun Dr. Ungku Abdul Aziz. (27 Ogos 1947) merupakan anak kepada Profesor Diraja Ungku Aziz dan Sharifah Azah Aziz, adalah wanita yang pertama dilantik sebagai Gabenor Bank Negara Malaysia. Beliau juga dilihat sebagai salah seorang wanita yang begitu berkuasa di Malaysia.Pada 13 September 2010, Zeti terpilih sebagai antara Ketua Bank Pusat Terbaik Dunia oleh majalah Global Finance.

- Tan Sri Dato Sri Mohd Hassan Marican (lahir 18 Oktober 1952) merupakan bekas Presiden dan Ketua Pegawai Eksekutif Petronas.

- Tan Sri Robert Kuok Hock Nien. (lahir 6 Oktober 1923) merupakan ahli perniagaan Cina Malaysia. Merujuk kepada Forbes nilai kekayaannya dianggarkan di sekitar $12.5 bilion pada tahun 2011, menjadikan beliau orang terkaya di Malaysia dan seluruh Asia Tenggara pada tahun tersebut.

- Professor Dr. Jomo Kwame Sundaram. (lahir 11 Disember 1952) merupakan ahli ekonomi terkemuka Malaysia, yang telah berkhidmat di Pertubuhan Bangsa-Bangsa Bersatu (PBB ) sebagai Penolong Setiausaha Agung bagi Pembangunan Ekonomi di Jabatan Hal Ehwal Ekonomi dan Sosial Pertubuhan Bangsa-Bangsa Bersatu (Dorsett) sejak tahun 2005. Beliau menjadi pengasas Kerusi Antarabangsa Pembangunan Ekonomi Associates (idea), dan menjadi ahli Lembaga Pertubuhan Bangsa - Bangsa Bersatu (PBB) Institut Penyelidikan Pembangunan Sosial (UNRISD)

ref:
Astro Awani
Wikipidia

Tiada ulasan: